Rex Black Magik Drip Wax chain wax, 180 ml
Rex Black Magik Drip Wax chain wax
Rex Black Magik Drip Wax is a revolutionary liquid chain wax that combines the benefits of hot waxing with easy application without the need to disassemble the chain. Developed in Finland in collaboration with the University of Helsinki, this wax provides extremely low friction, high cleanliness and long-term protection for the chain and chainrings.|
Easy application: Allows chain waxing without dismantling, saving time and effort
|
|
Exceptionally low friction: Black Diamond technology reduces friction and extends the life of the chain and chainrings
|
|
Cleanliness and dirt resistance: When dry, it creates a dry, clean surface that repels dirt
|
|
Universal use: Suitable for road, gravel and MTB bikes in any conditions
|
|
Oil-free formula: Contains no oils or PFAS substances, making it environmentally friendly
|
| Volume | 180 ml |
| product ID | 355063 |
Ahojte viete mi poradiť či treba pred aplikáciou fľašku poriadne pretrepat? Lebo čítam ze niekto písal ze sa to nema a na flaske práveže je aby sa poriadne pretraplo. A ešte keď nanesieme potom ako iné mazanie utriem alebo len nechám zaschnúť? Dakujem
Ja som to riešil priamo s výrobcom, na fľaške sa píše pretrepat, ale ten vosk sa potom spení a ťažko zateka, napísali mi, ze s tým nemám trepať, a nové fľaštičky uz nebudú mať ani gulicku v nej. Ale všeobecne mám pocit ze ten vosk postupom času hustne aj tak a nezateka to tak do článkov reťaze, aby nejak extra dlho vydržal, čiže mňa osobne trochu tento produkt sklamal. Po aplikácii treba čakať kým to cele zaschne, najlepšie celú noc ako to uvádzajú na stránke výrobcu.
Ahoj, aký je kvalitatívny rozdiel, resp. rozsah použitia medzi Rex Black Magik Drip Wax a Rex Black Domestique Drop Wax? Ďakujem
Dobrý deň,
Black Magik navyše obsahuje extrémne účinné „Black Diamond“ aditíva (práve tie robia vosk tmavým).
Tieto prísady znižujú trenie na absolútne minimum.
Domestique Drip Wax je čistý vosk bez týchto prémiových aditív.
Ak Vám nerobí problém rozdiel v cene, tak odporúčam Black Magik
Dobry vecer mozem sa opytat kedy bude doskladneny Rex domestique ?Dakujem za odpoved.
Dobrý deň,
aktuálne je V2 verzia vypredaná - no po naskladnení dodávateľom bude opäť v ponuke. Naskladnenie bude v najbližších týždňoch. Odporúčam si produkt pridať do Wishlistu - následne Vás upozorníme pri zmene dostupnosti produktu.
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/mazivo-a-oleje/vosky-na-retaz/rex-domestique-chain-lube-v2-vosk-na-retaz-30-g-p349726.html?preview
All the answers to questions about delivery, payment, security, returns, warranty and much else.

do horúceho voskovania sa mi nechcelo, tak som skúsil túto alternatívu. Reťaz a celý pohon je pekne čistý a relatívne nieje ani nejak veľmi hlučný. Na MTB zatiaľ len tak do 100km najviac sa mi podarilo dať na 1 namazanie, Cesta okolo 300-400km.
Translate by GoogleShow the originalDÔLEŽITÉ INFO:
Aj keď to inštrukcie na obale píšu, netrepať s fľaškou pred otváranim!! Tekutina sa spení a potom to veľmi ťažko zateká do vnútra článkov (čiže účinok mazania minimálny a reťaz bude rýchlo hlučná). Potvrdil mi to aj samotný výrobca a nová várka balení by uz mala mat inštrukcie na obale upravené a aj železná gulicka sa uz do fľaštičky nebude dávať.
Presne s týmto mám problém, podľa mňa to hneď na reťazi zatuhne a nezatečie to tam, kam má. Po jednej jazde do práce je reťaz suchá a huči akoby bola hrdzavá...skúsim to teda nepremiešať a uvidím.
Translate by GoogleShow the original
Rex (black diamond) puzivam dlhodobo na MTB s max spokojnostou a do horuceho voskovania sa mi nechce ist, tak na cestak skusim toto. Zatial spokojnost. Retaz cista, vydrz ~500 km v suchych podmienkach
Translate by GoogleShow the original
Je to ozaj tiche a spolahlive. Neutieram handrickou, len necham zaschnut. Treba si dat doma ale pozor, aby sa netocilo retazou, inak ostane parafin aj doma na zemi.
Translate by GoogleShow the original
Zatiaľ spokojnosť, keďže na klasické voskovanie nemám nervy ani čas, ale na druhú stranu chcem niečo viac, tak toto je ideálny kompromis.
Translate by GoogleShow the original
Spokojnosť , po aplikácii asi 600km na ceste a stále žiaden hluk reťaze pri mazaní netreba šetriť a nechať zaschnuť 12h,
Translate by GoogleShow the original
Netreba šetriť a potom dlho vzdrží. Zatiaľ spokojnosť, uvidíme ako sa bude správať aj v horšom počasí.
Translate by GoogleShow the original
Pouzivam na dokvapkanie Rex Black horucemu vosku, Spokojnost.
Translate by GoogleShow the original
maximalna spokojnost, dlho vydrzi, lahko sa aplikuje, super
Translate by GoogleShow the original
Chvíľu som čakal s hodnotením najazdil som cca 1000km vo všetkých podmienkach okrem snehu. Voskoval som cca každých 200-250km. Jednu hviezdu som ubral lebo reťaz je hlučnejšia a to veľmi rýchlo (po pár km). Mne to vadí ale určite nemusí každému. Pre mňa obrovská výhoda za ostatné 4 hviezdy = žiadna špina. Ani blato sa nenalepí. Pri aplikácii to chce trochu “grif” nech vosk nekvapká.
Translate by GoogleShow the original
Pouzite zatial na cestaku Giant Defy ktorý využívam v zime ako treningovy bicykel a zwifte.
Translate by GoogleShow the originalUvidíme vonku, škoda ze po zaschnutí sa to strašne droli.
Pouzivam len ako doplnok medzi varenim takze ako samoatatne neviem
Translate by GoogleShow the original
Odjazdene malo kilometrov zatial super. Snad bide fungovat…
Translate by GoogleShow the original
Po prvotním nadšení řeším problém se ztuhnutím obsahu lahve , tuhou emulzi pak nelze aplikovať , nedostane se k čepu řetězu . Řeším to tak že po naneseni na řetěz vosk roztopím pomocí horkovzdušné pistole , který pak zateče k čepu . V podstatě se to pak neliší od aplikace horkého vosku, kromě nutnosti rozpojení řetězů . Když se mi ho podaří nanést , pak jsem s vlastnostmi vosku spokojen .
Translate by GoogleShow the original
Podla mna toto nie je pripravok na mazanie retaze. Mozno na dokvapkavanie po hot waxe ale nie na samostatne mazanie. Skusal som vsetko mozne, retaz som odmastil a nechal vysusit. Aplikoval som samostatne na clanky a snazil sa vmasirovat prstami. Akonahle sa toho ale dotknem je to hned suche. Tak som skusil iba nakvapkat a nechat vstrebat. Podla mna to vobec nezatecie do clanku, retaz je po par km sucha a skripe, hned ako poopada ten prasok z povrchu. Retaz to nechrani lebo po par dnoch este aj zhrdzavela. Co sa tyka mazania retazi a aj voskom nie som ziadny novacik, pouzival som povodny Rex aj Squirt. Reklamacia zamietnuta, vraj to zle aplikujem. Este skusim ten trik s teplovzdusnou pistolou, co sem niekto pridaval. Za mna je toto ale velke sklamanie a 0 hviezdiciek, nenasiel som ziadne pozitivum.
Translate by GoogleShow the original
! po 7 mesiacoch a 8-mom navoskovaní sklamanie , vosk stuhol na kašu, tak že sa nedá ani obidvoma rukami vytlačiť. Umiestny bol od novembra vo vnútri pri izbovej teplote. Je už nepoužiteľný.
Translate by GoogleShow the originalspokojnosť, dlhá výdrž