Shimano MTB Flat M828 Saint pedals
The Shimano PD-M828 is the ultimate pedal for trails and jumps, where optimum grip and robustness are essential - and this is exactly where the platform pedal with 12 changeable pins per side convinces. In addition to the concave contact area, the pins in the middle of the pedal are shorter than on the outside, which promises even more comfort and support.
High-end platform pedals for optimum grip and durability: the SAINT PD-M 828 from Shimano
Shimano's top-of-the-range flat pedals set new standards and offer durability and quality on every trail and every downhill run. The Saint-class design includes a 1 mm concave front to rear curvature on each side and a virtual concave front and rear curvature with 5 mm pins and 3 mm pins in the center. Designed for all riding styles, trails and weather conditions, the PD-M828 offers the performance, quality and durability you expect from Shimano.
SHIMANO Platform pedals are engineered to deliver the ideal balance of connection to the bike, pedaling stability, and on and of the bike freedom. Pedal body shape and pin placement ensure riders have a direct and secure connection to the pedal, maximizing both control and pedaling efficiency.
Materials, construction, shape, and thickness are all carefully considered to engineer a platform pedal with the best balance of lightweight, low Q-Factor, and durability across riding conditions.
Features - SAINT Flat Pedals PD-M828
- Fore-aft concave
- Virtual concave with 5mm pins at edge and 4mm pins at center
- Superior grip for aggressive gravity riding
- 105mm x 109mm wide platform for more stability and comfort
- Newly designed slimmer axle saves weight without sacrificing the strength
- 12 pins on each side
Product features
- Use: MTB All Mountain, Trail, Enduro, DH, BMX
- Group: SAINT
- Model: PD-M828
- Type: Flat Pedal
- Mechanism sealed: Yes
- Pins: 12 pins per platform
- Optional reflector: SM-PD64A (Not included!)
Material
- Pedal body: Aluminum Anodized
- Pedal axle: Chromoly Steel
Color
- black
Weight
- 553g pair (manufacturer information)
Scope of delivery
- 1 pair SAINT Flat Pedals PD-M828
| Platform material | aluminium |
| product ID | 57491 |
Dobry den, su tieto pedale vhodne aj na menej narocne trailove jazdenie? Alebo by som mal radsej zvolit nieco ine? Konkretne pre bicykel Cannondale Habit 2020.
Dobrý deň,
Môžete ich použiť bez problémov aj na trailové jazdenie.
Dobry den, prosim bolo by mozne objednat k tymto pedalom odrazky a sadu nahradnych dlhych pinov? Dakujem
V balení je pribalená ešte jedna sada pinov
Dobrý deň,
Odrazky YL8A98090 vieme dodať za cenu 7 eur a za cca 3 týždne od objednania. Piny budú dostupné najskôr v máji. V prípade záujmu o objednanie odrazok dajte vedieť buď od poznámky k objednávke alebo na email [email protected] (diel YL8A98090).
dobry den, su to velkost SM alebo ML
Dobrý deň,
Pedále sú len v jednej veľkosti a výrobca ju nešpecifikuje https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/saint-m820/PD-M828.html
All the answers to questions about delivery, payment, security, returns, warranty and much else.



Pedále sú úplne top topánky sa nešmikajú ale jediné malé- a to fakt prkotina že sa tam musia dať tie väčšie pini čo sú v balení ale závisí to od človeka čo mu viac sedí
Translate by GoogleShow the original
Už druhe pedale v priebehu dvoch rokov. Pri prvych pedaloch sa mi zapiekol a nasledne rozvaklal pravy pedal, pričom som sa rozhodol pre radikalne riešenie, a to kupiť tie iste pedale aby som mal jeden pedal do zasoby. Objednal som si teda pred rokom v septembri druhe rovnake pedale. Cely čas jazdim len cyklochodniky, mestske okruhy a pod...Asi tyždeň dozadu prestal mať lavy pedal pekny maslovy točivy moment, tak som ho dôkladne premazal. Včera som bol s priatelkou na vylete mimo mesto a strihlo mi osku na tomto lavom pedale. Už nikdy viac si tieto pedale nekupim a nerozumiem ako sa môžu takto primitivne pokaziť 100eurove pedale v tak kratkej dobe a pri takychto podmienkach vzhladom na štyl jazdenia (žiadny downhill, urampy a pod.) Som z tychto pedalov velmi smutny a lutujem že som vymazal fakturu o kupe u vas. Fotka bola urobena po nudzovom prichode pred bytovku.
Translate by GoogleShow the original
Dobrý deň,
Translate by GoogleShow the originalMrzí nás že máte problém so zakúpenými pedálmi. Môžete nám ich poslať na reklamáciu - postup nájdete na stránke https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/vsetko-o-nakupe.html a časti "Čo ak sa mi tovar pokazí v záručnej dobe?" - protokol vystavíte vo svojom účte pri objednávke a nájdete tam inač aj faktúry ku všetkým objednávkam.
Ďakujem za radu. Ak sa bude dať, tak by som to určite chcel v dobrom doriešiť lebo inač som vždy spokojny s tovarom zakupenym u vas. Momentalne som osku z poškodeneho pedala zhodil dole a nahodil pedal z predošlej sady ktoremu nič nieje. Po dojazdeni sezony to určite začnem riešiť, lebo momentalne chcem jazdiť a nahradne pedale nemam. Vďaka ešte raz za tip na riešenie tohto problemu.
Translate by GoogleShow the original
Súhlasím s vami po necelom roku sa mi teraz cez víkend úplne rozpadol pravý pedál. Za cenu 135 e neskutočná sra.ka to mi viac vydržali pedále na socikovskej BMXke
Translate by GoogleShow the original
Dobrý deň,
Translate by GoogleShow the originalpokiaľ sú pedále v záruke, môžete nám ich poslať na reklamáciu - postup nájdete v odkaze https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/vsetko-o-nakupe.html a sekcii "Čo ak sa mi tovar pokazí v záručnej dobe?" - reklamačný protokol nájdete po prihlásení do účtu, v sekcii "Moje objednávky"
Dobrý deň,
Translate by GoogleShow the originalveľmi pekne ďakujem za ochotu to len dokazuje že to robíte (MTBiker) s radosťou a super. Kupoval som cez VÁS už viacero vecí no práve tie pedále nie. Bolo to síce cez váš bazár ale boli úplne nové chalan sa proste rozhodol že chce SPD a bloček nemám. Asi to bude výrobná vada keď to tu rátam 3x pravý. Možno keby sa dalo vymeniť ložisko ako na niektorých konkurenčných. Zatiaľ sa vyvliekol na pol osky ešte som sa mu nevenoval (hnev) ale asi ani nebudem. Ešte raz vďaka a nech sa darí.
Síce som mal len predošlú generáciou, no tiež sa vyskytol problém s ložiskami (praskanie a vôľa) a to hneď po niekoľkých dňoch jazdenia (pomerne ľahkého jazdenia). Niekoľko krát som musel pedále rozobrať, premazať a dotiahnúť... ich rozoberanie spôsobilo že gumené tesnenia pri oske sa začali pomaly rozpadať. Proste hrôza. Nerozumiem ako čosi takéto môžu vôbec predávať.
Translate by GoogleShow the original