Localisation
Form is being processed

FORCE Over bike shoe covers, black

10.99 
RRP 12.99 
In-store pickup
From 02.07.2026 (Thursday) Check availability
chevron_forward
delivery_truck_speed
By courier to your home Delivery by courier DPD Delivery by courier GLS
Delivery method on Friday 03.07.2026
location_on
At pick-up points
Delivery method on Friday 03.07.2026
replay
Extended return option up to 100 days More info
Rating (231)
Show all reviews
4,4/5
shopping_cart
more than 2 000 customers
have already purchased this product

FORCE Over bike shoe covers

Neoprene covers Force Over for cycling shoes for colder weather. The fastening is with a zip and a drawstring in the back part is made of reflective material.
Product features
Reflective elements for increased visibility
The front part (tip) is reinforced with Kevlar
3 mm thick neoprene
Product details
Size S (EU 38-40), M (EU 40-42), L (EU 42-44), XL (EU 44-46), XXL (EU 46-48)
Colour black, silver
Specification MTB, Road, Universal
Sleeve features unspecified
Material composition upper: 90 % neoprene, 10 % nylon
toe: 90 % neoprene, 10 % kevlar
Material 3 mm thick neoprene
Fastening Zipper and a drawstring
product ID 32985
Product rating  (231 ratings)
4,4/5
(231 ratings)
(127 ratings)
(71 ratings)
(21 ratings)
(7 ratings)
(5 ratings)

How do you rate the product?
Add a review
Help others, earn points and shop better prices thanks to the loyalty program
Reviews verified Verified purchases
thumb_up0thumb_down

SK Z pohľadu tepelného komfortu prekvapivo kvalitné návleky. Najmä s ohľadom na cenu. S letnými tretrami pri 3-5 °C úplne v pohode, tipujem, že do nuly s prehľadom. Zo spodnej strany, okolo kufra, sa mi začali trochu už trhať, ale to pripisujem skôr tomu, že sú určené skôr na cestu ako do terénu (asi ako každé návleky, si myslím) a tak časté obúvanie na SPD a kráčanie po konároch a skalách spôsobí, že nevydržia. Sú skutočne tesnejšie ako mnohí píšu, mám nohu 41 a veľkosť M som obul ltt, asi by som poradil, že keď ste na hornej hrane intervalu aký oni uvádzajú (napr 40-42 pre M, t.j. 42), vezmite väčšie.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Znova píšem, kúpil som na tretry č. 42 veľkosť návlekov č. L, po problematickom obúvaní som vymenil za XL, po cca 130km nemám s nimi problém, , okraje kolo kufrov sa netrhajú, zrejme je to tým, že návleky nie sú enormne natiahnuté, ani neopren sa tým pádom netrhá, zips sa mi nerozťahuje, ľahko sa obúvajú, dobre držia, plnia účel v rámci teplotných pomerov. Už som písal: moja skúsenosť kúpiť o číslo väčšie, ako udáva tabuľka. Spokojnosť.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Návleky splnili svoj účel. Upozornenie: kupovať treba o číslo väčšie, lebo ich ináč nenatiahnete na tretru. Udržanie teploty na letnej tretre pri nízkych teplotách 6-0 C° cca 1 hodiny jazdy je dostatočné. Pri dlhšom cca 2 hod. už cítiť chlad na špičke chodidla. Materiál: celý neoprénový, zips dostatočný, reflexná prvky v zadu výborne. Celková spokojnosť dobrá za takú cenu. Ďakujem ostatným za upozornenie na veľkosť pri výbere.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Obuté pár krát, vždy spokojnosť. Na letných tretrách fizik mám zvrčok vetrací, v zime to bol vždy boj sám so sebou. S návlekmi už super. Najsilnejšia stránka je, že cez nich neprefukuje. Tepelná izolácia to nie je až taká silná, ale tým, že sa nedostane do vnútra chladný vzduch, vie si to noha vyhriať. Veľkostná tabuľka úplne nesedí, pri hraničnej veľkosti by som vždy bral väčšie.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Uz to tu niekde v komentaroch zaznelo, skoda, ze som sa tym viac neriadila. Na velkost nohy 45 som kupila XL. Je to ltt a dlhy boj, je len otazka casu kedy nieco od takehoto natahovania praskne. Isto by boli vhodnejsie XXL, bohuzial kedze to bol darcek a uz uplynuly 2 tyzdne od kupy nemohli sme vymenit, no aspon varujem Inak vyzeraju docela kvalitne a zatial ucel plnia.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Mám tretry Shimano SH-MT31 veľkosť 43,objednal som si návleky neopren over XL,ale musel som ich vymeniť za 2XL. Jazdím pri teplotách okolo 0 stupňov sú výborne. Pomer cena a kvalita SUPER.

Ľuboš

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrá cena za návleky. Mám tretry Force MTB Fight č.42, objednal som návleky L, no po skúšaní obuť ich, čo išlo ťažko som ich vymenil za XL a teraz je to v pohode. Používanie pri teplote cca 2 až 6 stupňov pri letných tretrách nohy v normálnej teplote. Asi po jeden a pol hodine pri dvoch stupňoch slabo badateľný chlad.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Ako som už písal, mám tretry Force MTB Fight č.42, objednal som návleky L, no po snahe navliecť ich, čo bolo neskutočne namáhavé, som ich vymenil za XL a teraz je to v pohode, navlečiem ich za pár sekúnd a držia na tretre tak ako majú, nepadajú, nešmýkajú sa. Môj názor, kúpiť návleky o číslo väčšie, ako je v tabuľke.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up3thumb_down

clever little thing, tried at a temperature of about 7°C and a really strong wind,
the feet did not freeze, they kept their temperature thanks to the sleeves, definitely usable even in colder weather, great for the price, otherwise I have Force Carbon Race sneakers size 42, and these sleeves size M, they fit perfectly, but the sleeves take a little time to put on...

Automatically translated
thumb_up3thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Za tú cenu paráda. Nie su určené zrovna na MTB, ale ako bolo písané bez problemov som to natiahol na MTB tretry. Na 43 boty veľkosť XL. Neprefukli, nohy neomrzli. Vyskúšané pri +2. Nepremokli pokial neprišiel zjazd a silný nápor vody a blata. Ale nebolo to nič, co bysa nedalo vydržať. Za túto cenu určite odporúčam

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up1thumb_down

I don't cycle often in the winter, but I used the sleeves a few times at 0 to -3°C and they fulfilled their function well even with summer trainers with thicker socks. According to many reviews, I paid attention to the size and chose a larger XL sleeve for the size 43 sneaker, and it is easy to put on, and it hugs the sneaker nicely.

Automatically translated
thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrá kvalita, som veľmi spokojný s výrobkom.
Update po par mesiacoch pouzivania: Obcas treba prejst aj v nasadenych navlekoch. V kombinacii s MTB tretrami dostala spodna cast navlekov zabrat. Mozno by pomohlo keby spodna cast mala aj vrstvu materialu ako je na spici. Vydrzali by viac ako sezonu.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Vyskúšané pri -2 stupňoch ale v botaskách, objednané veľkosť XXL, horšie navliekanie na botasky č.46, po hodine som pociťoval trochu chlad na prstoch, neviem posúdiť ako by to bolo v tretrách. Škoda, že nie je aj dole na podrážke suchý zips. Inak za tie peniaze fajn 👍🏼

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobré návleky za tie peniaze.
Použité v rozmedzí teplôt -4 až +8 na letných tretrách a nohy neomŕzali.
Kúpil som veľkosť XL a na tretry 45 dosť problém natiahnuť a zazipsovať dupľom.
Mohli by byť trošku elastickejšie a až čas ukáže koľko vydržia.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Keďže sú to moje prvé návleky nemám s čím porovnať. Na topánku č.45 som objednal XL a padnú ako uliate, manipulácia bez problémov. 4 hod. jazda okolo 0 max. 5 stupňov na parádu, bez omrznutých prstov na nohách (dva páry ponožiek tenké, hrubé).

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Mám Shimano tretry veľ.45, bral som podľa tabuľky XL a sedí to dobre.Nemám problém s obuvaním.Po pár používaniach sa začalo trhať prešívanie otvoru okolo pedálu.Je to ale sezónny spotrebný materiál, tak za tie peniaze sa rozhodne oplatia.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK za tu cenu vybrone navleky, mam 44,5 letna cestna tretra mavic a bral som XL a je to presne, ak mate vacsiu berte xxl... zips je taky slabsi a trocha casu treba aj na navlecenie ale v celku spokojnost a paci sa mi ako to vyzera

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Výborné návleky, zahrejú aj v chladnom počasí. Do mínusu už treba teplejšie ponožky, pri poriadnom vetrisku alebo rýchlom zjazde už tiež trošku prefukujú, ale inak sú teplé, ľahko sa čistia a navliekajú. Pomer cena/výkon super.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Ani po 2 hodinach nepocitujem zimu alebo vlhko. Teploty pod 5 stupnov C. Vyzeraju, ze vydrzia kade co, lahko sa peru a rychlo schnu. Za mna top kupa na chladne obdobie. Na tretry 45 som musel zobrat XXL. XL uz boli male.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Zatiaľ vyskúšané pri teplote 5 C a silnom protivetre ale účel splnili, uvidím pri nižších teplotách. Používam ich na tretry Shimano SHXC100, veľkosť 45. Objednal som návleky veľkosť XL a v pohode sa naťahujú.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
Form is being processed
Add rating
Form is being processed
Product questions
thumb_up0thumb_down

SK Dobry den,
Budu navleky sediet ku: https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/tretry-na-flat-pedale/shimano-sham503-mtb-tretry-cierna.html ?

Ak ano, aku velkost na tretry 44 zvolit?

Dakujem pekne.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobry den,

zial takuto kombinaciu overenu nemame - urcite odporucame vzhladom na sirsiu konstrukciu tretier objednat navleky vacsej velkosti. Samozrejme, ak by po objednani nesadli, tak ich samozrejme nie je problem vratit - https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/vsetko-o-nakupe.html.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up1thumb_down

SK dobry den,na tretry Force Tourist MTB tretry c.43 ake navleky neopren over L alebo radsej XL (aby sa lepsie navliekali) ? (kedze tieto tretry su trosku robustnejsie).dakujem

Translate by GoogleShow the original
thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

Lepšie by mala sedieť veľkosť L, XL by už mohla byť veľká na dĺžku.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK na tretry vel.42, aku velkost navlekov na tretry treba pokial by som chcel
"Force návleky na tretry neopren prip. lycra" ? vdaka

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

Na 42 sedí veľkosť L

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Zdravim, ake navleky by ste mi odporucili na MTB tretry SHIMANO MT501... Tieto mi boli male pri velkosti XL na velkost tretry 43. Vdaka.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Ahojte,chcem Vas poprosit o radu, na Shimano tretry velkosti 46 budem potrebovat XL velkost alebo uz mam ist do XXL velkosti.Dakujem

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

XL by malo stačiť.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Chcel by som sa informovat na dostupost produktu velkost L. Velkost tretry 43 - alebo dokazem zvolit aj inu velkost? Dakujem

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,
vo veľkosti L budú návleky dostupné začiatkom novembra.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK ako to vypada s navlekami velkost L? neviete povedat ci budu teda dostupne v novembri?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up1thumb_down

SK Dobrý deň,

Aktuálne je zmenený dátum naskladnenia u dodávateľa na 13.11.2020. Či sa opäť zmení Vám nevieme povedať.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Ahoj, má otázku, akú veľkosť návlekov "neopren OVER" mi doporučíte na MTB tretry ´FORCE veľkosť 43,ďakujem Gabo

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up1thumb_down

SK Dobrý deň,

Na 43 tretru sedí veľkosť L.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Zdravím, mám tretry Shimano, veľ. 45, ktorá veľkosť návlekov bude lepšie pasovať, L alebo XL? Vďaka!

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

na tieto tretry bude vhodnejšia veľkosť návlekov XL.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK dobry den,daju sa tieto navleky pouzit aj do dazdiveho pocasia?myslim ci su aj nepremokave?dakujem

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobry den,

ano, navleky poskytuju ochranu aj pred vlhkostou a dazdom - vid. aj hodnotenia produktu od inych zakaznikov

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK zdravim ,prosim Vas aku velkost treba na tretry c.44. Staci este L ,alebo uz XL.
Vdaka!!

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

vhodnejšia bude veľkosť XL, kedže určitý priestor zaberie aj zapínací mechanizmus tretier.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Ahojte,
Su vhodne aj na MTB tretry ? a aku velkost by som mal zvolit pri 47 tretrach ?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Ahoj, pouzit sa daju ale na velke chodenie to nebude - casom to tak ci tak zrejme roztrhas Na 47 tretru urcite XXL.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Diky, zobral som nakoniec od BBB

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,chcem sa informovať,či sú tieto neoprénové návleky odolné aj voči dažďu.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

Sú čiastočne odolné. Bez problémov zvládnu jazdu v slabom daždi ale pri dlhšej jazde v silnejšom daždi dokážu premoknúť.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Prosím Vás, Aké z návlekov Force by boli aj pre veľkosť tretier Force č. 36?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobry den,

na danu velkost by malo pasovat S.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň, plánujete naskladniť v blízkej budúcnosti veľkosť XXL? Ďakujem.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

Po 7.3.2021 by mali byť dostupné na sklade u dodávateľa.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK nie je v nich pri dlhsom jazdeni teplo?resp nepotia sa v nich nohy ?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Jazdil som ich celu zimu, teplotny komfort tak akurat, nijak extremne nehreju, skor chrania pred vetrom a mokrom

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobry den. Bude este dostupnost navlekov velkost S? Dakujem

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

Dodávateľ očakáva naskladnenie po 22.2.2021

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň, budete mať do Vianoc aj iné veľkosti (M)?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

Podľa aktuálnych informácií by mala byť veľkosť M u dodávateľa dostupná po 16.11.2020

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň, budú pasovať na tretry Shimano SH-XC300?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobry den,

navleky budu sediet.

Ak ste na hranici velkosti, odporucame urcite skor vacsie prevedenie.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Zdravím, je v plne naskladniť veľkosť L? Ďakujem

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up1thumb_down

SK Dobrý deň,

Dostupná by mala byť pravdepodobne v prvej polovici apríla.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň. Dajú sa ešte zohnať, vo veľkosti L?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Dobrý deň,

Mrzí nás to ale veľkosť L sa nedá objednať a už pravdepodobne ani nebude dostupná

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Prosim vas, kedy bude dostupna velkost XL?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up1thumb_down

SK Dobrý deň,

Aktuálne vypredané a dodávateľ očakáva naskladnenie po 5.11.2020

Translate by GoogleShow the original
thumb_up1thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Nazdar, XL alebo XXL na č. 46 tretru?

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

SK Zdravim, je to presne na rozhrani, radsej by som volil vacsie ak mate mtb tretry, na cestne by malo byt OK aj XL.

Translate by GoogleShow the original
thumb_up0thumb_down
Form is being processed
FORCE is a Czech brand that has been producing cycling products such as components, accessories and clothing since 1991. The brand is known for its excellent ratio of quality and price, which is why it is among the most popular. It supports and sponsors several local and world cycling teams, even their logo can be seen at World Tour races.

All the answers to questions about delivery, payment, security, returns, warranty and much else.

You may find these products complementary
Why shop with us?
Find out what makes us special
1 500 000+ orders

We are the largest cycling e-shop in Slovakia, verified by 100,000+ customers.

Unique customer service

We are available via e-mail, online chat, phone or in person at our MTBIKER stores.

We actively support the cycling community in Slovakia

Thanks to your order we can support cycling development.

Secure payment methods

The payment process is safe and we offer you a wide range of options.

Loyalty program

We will reward you for your purchase and also for quality contributions in the MTBIKER forum, e-shop, trips and photo gallery.

MTBIKER centre and showroom

Visit our store with a pump-track and trail access or our showroom in a historical bulding in central Bratislava.

navigate_beforeprevious navigate_nextďalší
keyboard_arrow_up