SRAM PG-730 cassette, 7-speed, 12-32T
SRAM PG-730 cassette
Seven-speed cassette.|
Compatible with SHIMANO, CAMPAGNOLO and SRAM chains
|
|
Power glide II technology
|
| Gears | 7 |
| Number of teeth | 12-32T: 12-14-16-18-21-26-32 |
| Nut | Shimano HG |
| Weight | 302 g |
| product ID | 29431 |
Čaute MTBIKER-i . Chlapi prosím vás - otázka, mám starší cesťák a na ňom v zadu tento náboj : https://www.kstoerz.com/freespoke/hub/383 . Staré shimano 105, aktuálne originálna kazeta 7speed 12-23 hyperglide. Rád by som väčší rozsah. Bude mi pasovať táto Sram PG-730 7 kolo kazeta 12-32 z. ? Šalter je tiež starší 105, ale z jeho špecifikácií som vyčítal, že je schopný zvládnuť 32z koliečko. Ďakujem za info, ak je to ok, objednám ju. Miňo
Ahoj Miňo,
podľa špecifikácie Tvojho náboja - " Freehub body will accept both Hyperglide and Uniglide cassettes", by to aj napriek tomu, že sa jedná o starší model, nemal byť problém. Táto Sram kazeta je vhodná pre HG (hyperglide) orechy, je rovnako 7-rýchlostná ako Tvoja stará, takže všetko by malo spolu pekne sadnúť.
Čo sa týka tej prehadzovačky - vo všeobecnosti, ak máš model so stredným ramienkom, tak by to malo ísť určite, ak s krátkym, tak tam to bude také hraničné Ale ak máš v špecifikácii, že tam tú kapacitu má, tak by určite nemal byť problém.
Ak máš ešte akékoľvek iné otázky, tak nás neváhaj kontaktovať.
Prajem pekný deň.
Dobrý deň.
Kazeta je kompatibilná s týmto kolesom?
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/vypletene-kolesa/mtb-kolesa/275/kellys-zapletene-koleso-zadne-kls-draft-r-27-5.html
Predpokladám že budem potrebovať podložku pod kazetu. Máte skladom vhodnú podložku pod 7 rýchlostnú kazetu na 8-9 rýchlostný náboj vyššie uvedeného kolesa?
Dobrý deň,
kazetu môžete použiť na danom kolese, bude potrebné použiť jednu alebo dve podložky : https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/pastorky-diely/shimano-podlozka-za-kazetu-y1z807000-61509.html
I would like to use this 7-wheeler as a favorite because of the gearing up hills.
I was planning on DRAGOn 622x19 wheels, but the description says only for 8/9/10 speed cassettes. Can you advise me? I would also need advice on the derailleur, with regard to the price. I want to put 28x1.6 plastic on those wheels, just for info, thanks for the advice in advance.
Dobrý deň,
pre použitie kazety na takomto orechu je potrebné použiť podložky, napr. : https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/pastorky-diely/shimano-7800-podlozky-medzi-pastorky-kazety-54291.html alebo https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/pastorky-diely/shimano-podlozka-za-kazetu-y1z807000-61509.html . Prehadzovačku budete zrejme potrebovať s hákom, potom vhodná bude táto : https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/prehadzovace/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-rdty300b-prehadzovacka-s-hakom-6sp-7sp.html a samozrejme radenie : https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/radenie/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-revo-sl-rs35r-otocne-radenie-7speed-prave.html
Good day.
I would like to replace the chain on a Specialized Hardrock and I learned that it is done together with the cassette. My question is, is this cassette suitable for the Hardrock MTB? I found on the internet that it fits a 7-speed cassette 12-32. I have already bought the chain, Shimano brand.
Thank you.
Dobrý deň,
kazetu nie je potrebné meniť vždy keď sa mení reťaz. Keď založíte novú reťaz, ak je kazeta trochu vyťahaná, tak reťaz možno bude strielať prvých cca 100km kým si nesadne. Všetko záleží na tom, ako často meníte reťaz a staráte sa o ňu.
Radšej by som to vymenil lebo nebolo starané ani o reťaz. Bude to kompatibilné?
Dobrý deň,
áno bude sedieť.
Hello. Could this cassette be replaced with the Shimano CS-HG41 7 Speed 11-28 T that I have on my road bike? I have these hubs on my wheels. Formula Comp 24 H / 28 H.
Automatically translated
Dobrý večer prajem,
keďže teraz používate kazetu CS-HG41, tak aj táto kazeta Sram by Vám mala sedieť bez problémov
Good day. My boy has this hub on his bike (Scott Apect): Formula DC-31 RQR disc, what should I buy so I can install this 7 speed cassette?
Automatically translated
Dobrý deň, najprv preveríme dostupnosť viackolečiek u dodávateľov. Radiaci systém je shimano alebo sram ?
Shimano mt fz 500 7 koliecko 14-28, na sucasnu osku do ramu sa vojde podla popisu aj 8 koliecko, resp viackoliecko siroke do 4,2 cm
samotné radenie je shimano tourney (objednané mám shimano altus 8 prev.)
Dobrý deň, po prezistení bude viackolečko dostupné začiatkom mája. Ak by ste teda chceli meniť orech a náboj, tak treba rátať teda s novým nábojom, prepletom kolesa + teda nový výplet.
Pekný deň, poprosím o info, je možné použiť túto kazetu na Sh. STX RC (FH-MC33) orech má 31mm. Môžem na to potom dať Sram PC-830 reťaz ? Ďakujem.
Dobrý deň,
ak tam máte teraz 7r kazetu, tak môžete použiť aj túto.
Reťaz Sram PC-830 je určená pre 8r kazety.
Good evening, I haven't thrown the cassette in yet because I discovered that I don't have the proper tools. What advice would you give me so that I can throw the old cassette down?
Automatically translated
Dobrý deň,
budete potrebovať bič a sťahovák - viď. naša ponuka https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-kazety - nájdete tam množstvo modelov v rôznych cenových hladinách.
Zlatá stredná cesta môže byť napr.:
- sťahovák: https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-kazety/force-stahovak-kazety-hg-s-trnom-a-rukovatou.html
- bič: https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-kazety/btl-11-turntable-bic-na-kazetu.html
Ale nájdu sa v našej ponuke samozrejme aj lacnejšie varianty...
Postup demontáže/montáže kazety nájdete napr. aj v našom produkčnom videu: https://youtu.be/B5KXzarafx8
V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať, prajem pekný víkend
Hello, I have an older Shimano FH-RM40 nut, is it compatible with this nut, and what kind of washer would I need? Thank you very much.
Automatically translated
Dobrý deň,
kazeta by Vám mala na Váš náboj sedieť.
Hello, I would like to replace this cassette with a Shimano TZ 21/7, 14-28 cassette. Is it compatible? Thank you.
Automatically translated
Shimano TZ 21/7, 14-28 je volnobezne viackoliesko, nie je to kazeta. Ide o dva rozdielne systemy, ktore nie su navzajom kompatibilne. Treba to riesit vymenou naboja alebo celeho kolesa. Tak ako sa pise v mojej predchadzajucej otazke vyssie.
Aha, dik, poplietol som si to
Hello, I would like to know how many teeth there are on each sprocket on this cassette. Thank you
Automatically translated
Dobrý deň,
Počet zubov jednotlivých pastorkov kazety je 12-14-16-18-21-26-32.
Ďakujem za informáciu. Ešte mám otázku či nie je v takomto rozsahu aj skrutkovacie kolečko. Ďakujem
Dobrý deň,
Presne v tomto rozsahu žiaľ viackolečko aktuálne nemáme.
Hello, when will it be in stock please?
thanks.
Dobrý deň,
U dodávateľa je aktuálne predpokladaný termín naskladnenia až 27.10.2023. Ak sa nám ju nepodarí zohnať inde z iného zdroja skôr tak teda bude až za cca rok a pol.
Thank you very much.
Automatically translated
treba aj nejaké podložky alebo stačí iba nahodiť?
Podľa všetkého by malo stačiť kazetu len nahodiť, malo by Vám to sedieť bez akýchkoľvek podložiek.
Ak by ste mali s montážou akékoľvek problémy, neváhajte nás kontaktovať
To clarify the question, what hub and nut would you recommend for me to get the most bang for my buck? ..., this size of bike will probably only last two more years. I was also looking for a multi-wheel for the original hub, but the offer is small.
Automatically translatedThank you, I have already ordered the Whip. I was missing that one, I already have the puller. I found out that it is worth buying quality tools, they last longer. I wish you a nice weekend too.
Automatically translatedThank you very much for your answer, you confirmed my opinion. But "certainty is a machine gun". Thanks again, have a nice day.
Automatically translatedAll the answers to questions about delivery, payment, security, returns, warranty and much else.

Bevált darab, nem véletlenül választottam ismét. Kiváló ár-érték arány.
Translate by GoogleShow the original
Montáž v pohode, zatiaľ funguje bez problémov.
Translate by GoogleShow the original
Kiváló termék, mindenkinek ajánlom!
Translate by GoogleShow the originalOK. I would take it even if she was 12-34
Automatically translated
na starsie kolo to funguje
Translate by GoogleShow the originalIt looks beautiful!
Automatically translatedSuper range
Automatically translatedSatisfaction
Automatically translatedsatisfaction
Automatically translatedNormal cartridge; I bought it as a reserve for my daughter's bike when I understood that parts (including relay contactors and other wiring) will be less and less at increasingly higher prices.
Automatically translatedit's a cassette, it works.
Automatically translatedA bit expensive
Untested yet
Automatically translated